Data powstania CHAMPIONA to wiosna 1992 roku. Pomysł stworzenia klubu i jego realizacja to wynik współpracy przyjaciół Piotrka Głuchwskiego i Marka Ignasiaka. Uroczystego otwarcia obiektu dokonał prezes PZKiTS oraz trener kadry narodowej Paweł Fileborn. Siłownia była pierwszym tego typu profesjonalnym obiektem w Kaliszu, o powierzchni ok 300m2, wyposażonym w sprzęt firmy HES.

Pierwsi klienci CHAMPIONA to grupa fanatyków sportów siłowych skupiona wokół założycieli, ćwicząca wcześniej w piwnicach, wózkowniach i na strychach.

Na przestrzeni lat przez klub przewinęło się wielu Kaliszan, wyjątkowa rodzinna atmosfera sprzyjała nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, relaksowi, podnoszeniu sprawności fizycznej, doskonaleniu sylwetki i osiąganiu najwyższych celów w kulturystyce i fitness. Naszą ikoną stał się Piotrek Głuchowski, który w kulturystyce amatorskiej osiągnął wszystko, wielokrotne Mistrzostwo Polski, Europy oraz Świata.

Obecnie rozwój Fitness Club Champion zawdzięcza współwłaścicielom Markowi Ignasiakowi i Tomaszowi Dąbrowskiemu. Jego powierzchnia została podwojona ( ok 600m2), wyposażenie stanowi sprzęt firmy HES, SEWIM, PRECOR, CONCEPT, BH, SCHWINN.

Piotrek

Oficjalne otwarcie klubu CHAMPION